***

"Děkujeme všem, kdo se dnešního deštivého dne (28.10.2018) zúčastnili brigády a pomohli dokončit ohradník
a odklidit spadané žaludy z blízkosti plotu." - výbor ZKO Děčín

***

Vážení členové ZKO Děčín, na každoroční členské schůzi ZKO Děčín, která se bude konat 28.11.2018 (oficiílní pozvánka bude rozeslána později), bude zapotřebí zvolit nové členy výboru ZKO Děčín. Jednotlivé členy výboru je třeba zvolit do konkrétních funkcí, jejichž přehled naleznete v příloze Vašeho emailu, který Vám byl rozeslán. Nominace stávajích či nových členů do výboru prosím zasílejte na klubový email: zkodecin@seznam.cz.

***

Návrhy na nominaci nového předsedy ZKO Děčín prosím zasílejte na email: zkodecin@seznam.cz, a to do 31.10.2018. 

Nominovat mohou pouze řádní členové ZKO Děčín. Nominovaní kandidáti budou následně osloveni členy výboru ZKO Děčín. 

***

ZKO Děčín pořádá dne 3.11.2018 zkoušky dle ZŘ KJ Brno (ZOP, ZPU)

rozhodčí p.Plšek
 
Prosím všechny zájemce u účast, aby se do 20.října závazně přihlásili (jméno psovoda, psa, druh zkoušky,) na mail  k.tausova@seznam.cz
Pokud nebude do tohoto termínu přihlášený dostatečný počet zájemců, zkoušky budou zrušeny.
 
 
***

Kurzy agility

 

ZKO Děčín Vás srdečně zve na kurz AGILITY
 

Kurz agility si lze domluvit u výcvikářek

 
Ing. Alice Boháčová     aliceg@email.cz
Jiřina Dusilová              jdusilova@seznam.cz   tel.: 728 241 103
 
Místo konání:        ZKO Děčín, Horní Oldřichov, konec slepé ulice V Trojmezí
Cena kurzu:          10 lekcí, cena 1.400,- Kč, mládež a děti do 18-ti let 700,-Kč
Náplň kurzu:          základy výcviku psů v agility
 
Co je vlastně agility?
Agility je jedna z kynologických disciplín, kdy pes pod vedením psovoda překonává různé překážky - jako např. slalom, tunel, skokovka,                                    houpačka či kladina. Pes je po celou dobu bez vodítka a obojku a je veden pouze tělem a hlasem svého psovoda. Jedná se o výcvik, v němž                                    je kladen důraz na pozitivní přístup a radost ze společné práce.
Agility může cvičit každý pes, kterému to dovoluje zdravotní stav. Začít můžete s mladám psem i se psím důchodcem. Základní podmínkou pro účast na výcviku je umět přivolání a odložení psa.
 
Po skončení kurzu je možné stát se členem ZKO Děčín a ve výcviku plynule pokračovat.  
 

***

----------------------------------------------------------------------------------------------

HISTORIE DĚČÍNSKÉHO KYNOLOGICKÉHO KLUBU

 

Historie se traduje od roku 1947, kdy se sešlo pár nadšených majitelů psů služebních plemen a v roce 1948 provedli registraci klubu u tehdejšího Ústředního kynologického svazu v Brně. Zakladateli klubu byli : Jan Hošek - tehdejší finančník MUDr.Bruno Spitzer - primář očního oddělení děčínské nemocnice Zdeněk Moucha - okresní psovod SNB Zdeněk Svoboda- okresní psovod SNB Jaroslav Škarítko Jan Popelka Antonín Kmoch Jaroslav Jadrníček Karel Kovařík jeden z prvních děčínských chovatelů Zdeněk Houška Prvním předsedou kynologického klubu v Děčíně byl Zdeněk Svoboda.Prvni cvičiště bylo v prostoru před restaurací "U přístavu" v Děčíně 4,.Potom se přestěhovalo na hřiště " Slovanka" na Benešovské ulici po nějaké době se opět stěhoval cvičák do Děčína 3 do prostor, kde jsou dnes garáže VHS.V roce 1956 se cvičák přestěhoval k řece Ploučnici. Předsedové klubu : Zdeněk Svoboda, Zdeněk Budínský, Jaroslav Spilka, Jaroslav Jáchim, Vladimír Vymr, Miroslav Kráčmar, Ondřej Pastorek, Jiří Brynda, Jiří Stejskal, Jaroslav Spurný, Miroslav Vondrouš. Reprezentanti klubu na přeborech ČSSR : Jaroslav Spilka, Jaroslav Jáchim, Jaroslav Korejtko, Miroslav Vondrouš, Břetislav Šváb, Vladimír Vymr, Ladislav Mudroch /mládež/ Josef Adámek, Ladislav Brabenec, Naďa Martincová/mládež/ Miroslav Bačo /mládež/Milan Rychnovský/mládež/ Petr Paroubek/mládež/ chovatelské stanice členů klubu : Jaroslav Jáchim - z Děčínských břizek J.Ducháček - z Ducháčková dvora F. Šváb - že severského údolí J.Kára - z Ďuričovi soutěsky J.Panský z Pánských hájů J.Hošek - zTajgy Josef.Hošek z Bikšova J.Prokš z Prokšova dvora J.Spilka -Jar -Spil J.Trojan z Oldřichova dubu J.Švab ze Švábova A.Hodulík z Děčínské soutěsky P.Holý z Tiché sopky J.Jadrniček - z Podchlumí